image
 
Úvodní strana Ceník Objednávka RPR eShop RPR Adventure

RPR GAME

Paintball ve škole

Dne 9. 12. 2009 jsme na SPŠ Zlín díky výborným tělocvikářům a vstřícnému vedení  školy uspořádali pro žáky paintballový den.

Aby vše proběhlo v nejlepší kvalitě, vzal jsem si na pomoc dva členy PGO (Martina Čárka-hlavního rozhodčího České paintballové ligy a Ervina-hráče Holomockých horlů).

Nejprve jsme žákům vysvětlili a ukázali, co je sportovní paintball. Seznámili jsme je s pravidly a taktikou hry. Poté si všichni vyzkoušeli co obnáší paintballový trénink. Naučili se různé paintballové grify a fígly, jak vyhmátnout soupeře a zvítězit.

A takhle to probíhalo:

Hrálo se normálně v tělocvičně s gumovými kuličkami Rebal.  U značkovačů jsme stáhli úsťovou rychlost z 300 stop za sekundu na 230 stop. Poté jsme osíťovali vytičené hřiště a rozmístili nafukovací překážky. Každá hodina začala malou rozcvičkou , protáhnutím a vysvětlením  základního postoje a „snepu“ (snep je rychlé a minimální vytáhnutí se  z poza překážky, tak aby vám to umožnilo střelbu  a minimalizovalo vaše vlastní vyřazení). Poté si žáci nacvičovali snep, střelbu na protivníka z levé a z pravé strany, ale i z vrchu nebo ze spodu, tak aby soupeř nevěděl, kde vás může čekat. Následoval nácvik rozběhu  ze startovní pozice --  jeden hráč vždy kryl palbou běžícího hráče, který střílel pár ran za běhu, tak aby se  dostal za překážku,  za překážkou snepl  a pustil dávku na soupeře. Do konce hodiny se přebíhalo z překážky na překážku - za překážkou vždy provést  snep , následující palbou zatlačit soupeře  a vyběhnout na další překážku  a  až na konec  za překážku zvanou hrobeček . Tam už museli  jít do skluzu.  Tohle, to mi věřte, je pěkně náročné. Na konci hodiny jsme zopakovali všechny informace, tak aby žáci dokázali použít vše co se naučili na hřištích v prospěch svůj a svého týmu.

Ještě velké poděkování všem žákům a učitelům za příjemný paintballový den.

Marcel/RPR Paintball