image
 
Úvodní strana Ceník Objednávka RPR eShop RPR Adventure

RPR GAME

II. kolo CXS 26.-27. května 2012 aneb drama v plné parádě


Pátek
Stejně jako minule nemohlo vše začít v klidu. I tentokrát se pan Murphy motal pod nohama celý přípravný pátek. Rozebírat detaily by bylo opravdu na dlouho, tak jen jako třešničku na dortu zmíním varování v rádiu hlásící nebezpečí rozšíření bzeneckého lesního požáru až na pánovský prostor. To se naštěstí nekonalo a tak kvůli zákazu rozdělávání ohňů zůstali špekáčky rozmístěné na okraji lesa až do rána neopečené a studené, stejně jako pivečko, což už nikomu zase tolik nevadilo.

Sobota
Hřiště stojí přesně v 9:00 nalajnované jako z obrázku. Kolem hřiště však ticho a klid, slunce už i takto po ráno ukazuje svou sílu, tak se překážky pěkně blýskají a je nutno je začít odpouštět. Jura svolává všechny na trénink, má však smůlu, maminčina kuchyně s nabídkou skvělých snídaní vítězí na plné čáře. Až v 9:30 začínají štěkat první guny na chronu a nakonec kolem desáté se již všichni jako na povel objevují na hřišti a začíná první tréninkový blok. Ten je zaměřen jako vždy na techniku střelby, pohybu a pozice u překážek. Střílí se nejprve na terče a poté i brejky proti sobě. Jako pokročilou techniku Jura ukazuje posting. Po nemastném začátku si bere na paškál Edu z Parťáků a po jeho řádném vydušení už to všem jde jako po másle (že by se báli dostat se Jurovi do spárů?)

Po obědové pauze následuje Die Antwoord z rádia a sraz na hřišti na field walking. Trenér vysvětluje jak správně na to. Pojmenuje se celé hřiště, projde se většina překážek s vysvětlením jak se na ně dostat, jak na nich žít, správně pracovat a nakonec to nejdůležitější, jak se z nich bezpečně dostat dál. Poté je vytvořen jeden univerzální rozběh, hráči jsou rozděleni do týmů a mají opět nějaký čas na to rozdělit si role v týmu a vymyslet co a jak dál na hřišti.
Hrají se hry s pravidlem „one ball, check in“. Tedy po jedné kuličce. Týmy se střídají a hrají se další a další hry, zkouší se různé postupy, začíná se střílet trojranými dávkami. Týmy si střídají hráče a pomalu odumírají ve vedru, které zachvátilo celou pánovskou pláň. Po třech hodinách na hřišti hráči vychutnávají zasloužilý odpočinek, ten je však přerušen bláznivým nápadem jemnější části týmu PNS a trénink pokračuje hrou dva na dva. Tito hráči však odmítli nadále snášet nepohodlnost svých paintballových svršků a spolehli se pouze na své spodní prádlo. Hry tak byly nezvykle pohledné.
Večer se nesl v poklidném duchu odpočinku a očekávání následujícího dne, vždyť deset týmů to už je pořádná účast! Bohudík oheň stále nedorazil, takže vhledem k zákazu rozdělávání ohňů zůstaly špekáčky opět studené.

Neděle
Poslední kousky chladu vyhánějí nastupující den, všude čilý ruch. Vše tak, jak má být před prvním hvizdem první hry. Deset týmů dorazilo, tak se může roztočit kolotoč her. Hraje se ve dvou skupinách každý s každým. Hry jsou poměrně rychlé, přestože hřiště umožňuje využití křížného krytí a tak velmi účinnou defenzivní hru. To dokazuje Heroen svým heroickým výkonem, kdy sám otáčí hru při stavu jeden na tři a získává tím bod. Na českém turnaji je zde poprvé v historii použit „double systém“. Tedy Xballová dvojhra, kde místo dvouminutové pauzy při hře soupeřů ze skupiny A, hraje svůj zápas dvojice ze skupiny B. Tento systém se velmi osvědčil. Používá jej Millennium Series, rakouské, německé a mnohé další zahraniční ligy. Nejsou zbytečné prostoje, hráči zůstávají v té správné provozní teplotě a turnaj končí v brzkém odpoledni, takže i vzdálenější týmy dorazí do svých domovů v rozumný čas. Uvidíme, jestli se tento trend prosadí i u ostatních domácích turnajů.
Na posledním místě se umístil tým LCN ze Slovenska. Chlapci přijeli ve velkém počtu a měli obrovskou pomoc v pitu i za sítí, a tak bylo jejich umístění překvapením. Po hrách se však pochlubili, že to byl jejich druhý turnaj, tak jim patří nejen cena za fair play hru, ale i obdiv za houževnatost.
Nový tým z Brna Jimm Star, který měl na tomto turnaji svou premiéru, měl pěkně smolný den. Tolik problémů s vybavením nepotká leckterý tým za celou sezonu. Přesto bylo na chlapcích po odehraných hrách vidět, že je to baví a myslím, že o nich ještě brzy uslyšíme.
Praetorians hráli pěkné čisté hry, i díky tomu byli obávaným soupeřem. Přesto se nějak nemohli najít a tak nejspíš s výsledkem nebyli příliš spokojeni.
PNS pod vedením holomouckého Řehyho se trápili jak jen to šlo. Tak jako Jimm Stary zradilo vybavení, PNS zradilo řehyho zdraví, a tak jeden z pilířů tvrdících hru zakoušel hlavně bitvu se sebou samým. To se podepsalo na ne příliš slavném výsledku.
Další nováček turnaje STAN byl posílen o Fabiho a Ozzyho a tak se klukům hrálo pěkně. Na hry byla radost koukat a jsme si jisti, že chlapci půjdou nahoru.
PKT v čele se zraněným kapitánem Ondrou si přivezli velkou-malou posilu Heroena. Na hry tohoto týmu byla radost se koukat a jen tak tak nezasáhli do bojů o nějaký ten cenný kov. 
Dennyho parťáci - staronový tým ostřílený z minulých ročníků ČPLka. Konečně ukázal své zuby a po poněkud smolném konci bohužel obsadil první nemedailové místo. Na hráčích jde vidět, že to berou opět vážně a každý měl svou hvězdnou chvilku. Zejména pak pěkné Staňovy průniky na pyramidách nejednou potěšily oko diváků.
Holomócké tvargle přijeli pouze ve třech a s novým kapitánem Peťou ve svém čele. Vyšší tempo zápasů jim jak vidno vyhovuje a tak po tvrdším rozjezdu už nezaváhali a nepustili nikomu ani jeden zápas. Parta hrála vyrovnaně a vypadala velmi sehraně. Otázkou je, zda chlapci tento úspěch převedou do energie a tréningů a na dalších kolech zaútočí na příčky nejvyšší.
Paint Hazard se předvedli ve skvělém světle již na prvním kole CXS kde obsadili taktéž druhou příčku. Toto kolo prošli bez zaváhání díky pěkné tvrdé hře celou základní skupinou. Některé jejich hry byly krásnou ukázkou moderního svižného paintballu, jak jsme na něj zvyklí ze zámořských videí pro teamů. 
RPR Kegs kvůli velké vytíženosti a marodce vlastních hráčů nepostavili vlastní tým. Díky šťastnému/nešťastnému nákupu doplnily své řady, a to o Filipa z En Garde a Rakušana Andrease z Free Fallu. Celým turnajem prošli bez větších zaváhání a otevřeli tak otázku zda nepřišel čas na otevření druhé divize.

Za zmínku také stojí speciální ocenění:
Best player : Nikola Janoušová (PKT)
Progress of the Day: Holomoucké Tvargle
Fair play team: LCN

Výsledky druhého kola:
1. RPR Kegs
2. Paint Hazard
3. Holomócké Tvargle
4. Dannyho Parťáci
5. PKT
6. Stan
7. PNS
8. Praetorians
9. JIMM Star 
10. LCN

Velké poděkování patří organizátorům: Paintball Park Hodonín, RPR paintball
Díky také mediálnímu partnerovi Paintball-online.cz 
Děkujeme také sponzorům: Paintball Park Hodonín, RPR paintballshop, Tomahawk, STAN - special team for adventure i nature, Sodovkárna Fury

další kolo proběhne 23.-24. 6. 2012
Přijďte se něco naučit a změřit své síly. Hlásit se můžete na Email: jiricarek@gmail.com